Niedowaga

niedowaga

Niedowaga

W powszechnej opinii osoby mające problem z niedowagą uznawane są za szczęściarzy. Kanon piękna, który dominuje w naszych czasach, obliguje do gubienia, nie nabierania kilogramów. Prawdą jest jednak, że niedowaga może być równie groźna dla Twojego organizmu, jak nadwaga. Powoduje niebezpieczne schorzenia, takie, jak na przykład problemy trawienne, alergię czy też zaburzenia hormonalne, a nawet depresję. Jeśli zatem Twój wskaźnik BMI wskazuje, że waga jest zbyt niska, a kolejne modyfikacje diety nie skutkują, daj o siebie zadbać specjalistom.

Nasi dietetycy łączą plan żywieniowy z programem ćwiczeń. Dzięki temu pacjenci nabierają kilogramów w sposób bezpieczny dla organizmu. Za dodatkową masę odpowiedzialne są mięśnie – nie tylko podbijają wskazówkę na wadze, ale również modelują sylwetkę. Korzyści jest zatem więcej – Twoje ciało będzie nie tylko zdrowsze i odporniejsze na choroby, ale również atrakcyjniejsze wizualnie, a mięśnie bardziej wyraziste.

Pomoc z anoreksją

Pełnia zdrowia konsultuje również problemy związane z anoreksją. W tym przypadku odpowiednio skonstruowany plan żywieniowy jest jednym z kilku warunków niezbędnych, by wrócić do zdrowia. Dietę opieramy na produktach mało inwazyjnych, naturalnych oraz łatwo dostępnych. Program ćwiczeń zaś dostosowany jest do Twoich możliwości – zbyt intensywny trening zgubił już nie jednego śmiałka. Podejmij wyzwanie i skontaktuj się z nami!