Dla sportowca

Dieta dla sportowca

Poczuj prawdziwą moc w swoim ciele... 

• Pozbądź się nadmiaru tłuszczu
• Zwiększ masę mięśniową i siłę
• Zwiększ swoją wydolność i przyśpiesz metabolizm
• Osiągnij sportowy sukces

Duże obciążenia treningowe oraz wpływ czynników genetycznych przyczyniają się do utrzymania niskiego otłuszczenia ciała pomagając tym samym sportowcom w osiągnięciu sportowego sukcesu. Jednak nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Często zdarzają się sytuację, w których dany sportowiec musi modyfikować swój trening i dietę aby zmniejszyć zawartość tłuszczu w organizmie. W sporcie niezmiernie ważne jest aby dokonywać wyboru realnych celów treningowych. Powinny być one osiągane na drodze umiarkowanych ograniczeń dietetycznych lub umiarkowanej modyfikacji wydatku energetycznego. Dlatego specjalistyczne i indywidualne podejście do sportowca przez dietetyka może mieć bardzo istotne znaczenie. Bowiem osiągnięcie maksymalnych efektów w sporcie jest praktycznie nie możliwe bez odpowiedniej strategii żywieniowej.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Przygotować profesjonalny indywidualny program żywieniowy ściśle dopasowany do etapu przygotować oraz dyscypliny sportu jaką uprawiasz. Właściwe odżywianie może w istotny sposób wspomóc efekty treningowe. Dlaczego ? Gdyż spośród czynników, od których zależy sportowy sukces (uwarunkowania genetyczne, odpowiedni trening, odżywianie) prawie 50% przypisuje się żywieniu. Szczególnie dzisiaj, gdy żyjemy w świecie żywności przetworzonej i coraz trudniej jest znaleźć wartościowe produkty, które wspomogą nasz organizm. 

W czym jeszcze możemy Ci pomóc ?

- w wykonaniu profesjonalnej analizy składu ciała sportowca

Skład ciała jest niezwykle ważnym czynnikiem decydującym o możliwościach wysiłkowych danego zawodnika w różnych dyscyplinach sportowych. W zależności od budowy sylwetki, czynników genetycznych, aktualnego treningu oraz ogólnego odżywienia organizmu skład ciała może wyglądać bardzo różnie. Dobrze przeprowadzona analiza poszczególnych komponentów organizmu sprawi, że dobór odpowiedniego modelu żywienia, programu suplementacyjnego oraz dopracowanie odpowiedniego treningu nie będzie stanowić problemu. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych urządzeń pomiarowych jesteśmy w stanie bardzo dokładnie przebadać skład ciała danego zawodnika. Dlatego jeśli pomimo stosowania treningu nie widzisz zadowalających efektów, twoje ciało nie reaguje na bodźce treningowe tak jak powinno warto przeprowadzić profesjonalną analizę. Oferta skierowana jest zarówno do indywidualnych zawodników jak i klubów sportowych.

- w zredukowaniu tłuszczu do normy w danej dyscyplinie sportu

Zwiększony udział tłuszczu w ciele powoduje zmniejszenie wydolności tlenowej oraz możliwości wykonywania intensywnych ćwiczeń, do których potrzeba zwiększonej ilości mięśni wytwarzających moc. Poza tym nadmiar tłuszczu mocno obciąża i spowalnia sportowca podczas treningu bądź zawodów sportowych uniemożliwiając mu osiągnięcie znaczących sukcesów sportowych. Zredukowanie tkanki tłuszczowej u danego zawodnika do norm zalecanych w danej dyscyplinę sportowej nie jest sprawą łatwą. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie wystarczy przeprowadzić analizę składu ciała, analizę dotychczasowego sposobu żywienia oraz planu treningowego i wprowadzenie kilku drobnych korekt aby organizm zaczął czerpać energię z tłuszczu. W innych sytuacjach wymaga to bardziej wnikliwych analiz i zagłębiania się w genetykę danego sportowca. 

- w dostosowaniu wagi do norm wagowych danej dyscypliny sportu

Jest ogrom dowodów świadczących o pozytywnej zależności między masą mięśniową a wynikami w dyscyplinach wymagających dużej mocy, choćby takich jak podnoszenie ciężarów czy rzut młotem. Z drugiej jednak strony zbyt duża masa może utrudniać skakanie lub bieganie. Dlatego różne dyscypliny stawiają różne wymagania w postaci norm wagowych. Niezależnie od tego czy chcesz zwiększyć masę ciała czy też należy ją obniżyć aby zmieścić się w danej kategorii wagowej jesteśmy w stanie zaproponować Ci kompleksowe rozwiązanie dzięki któremu osiągniesz swój cel.

- w ułożeniu planu suplementacyjnego w danej dyscyplinie sportu

Podczas wysiłku następuje zwiększenie metabolizmu. Wzrasta tempo skurczów serca oraz oddychania. Organizm sportowca pobiera tlen nawet 20 razy szybciej, a dowóz tego pierwiastka do mitochondriów przebiega nawet do 200 razy szybciej. Dlatego podaż odpowiednich składników odżywczych po intensywnym wysiłku ma tutaj decydujące znaczenie na to, czy ten wysiłek nie pójdzie na marne. Odpowiednio dieta oraz ułożona do niej suplementacja może zwiększyć dowóz odpowiednich materiałów budulcowych do uszkodzonych tkanek, a w szczególności mięśni szkieletowych. W rezultacie skutkuje to polepszeniem wyników sportowych o 30-50%.

- pomoc w optymalizacji treningu sportowego